Granie w legalnego pokera online jest niezbyt mile widziane przez państwo, no chyba że robimy to pod jego okiem, w postaci gry u spółki będącej w posiadaniu przez nasze państwo. Ale czy w legalnego pokera online możemy grać przez internet, jednocześnie nie musząc grać u ,,państwowca”?

Legalny poker w Polsce przez internet – gdzie możemy grać legalnie?
Legalny poker w Polsce przez internet – gdzie możemy grać legalnie?

Popularność pokera w Polsce

Naturalnie gdyby poker byłby bardziej popularnym sportem, to nasze państwo nigdy nie mogłoby przymusić graczy na tyle, aby grać w pokera online mogli tylko przez spółkę kontrolowaną przez państwo – mianowicie TotalCasino. Mimo to historia Pokera w Polsce jest bardzo bogata, ale nawet mówiąc że ta gra nie była u nas nigdy tak popularna, jak chociażby w USA, nie można powiedzieć, by wielu z naszych rodaków nie miało pojęcia chociażby o podstawowych zasadach. Nie ma co ukrywać, że dopiero od pewnego czasu coraz więcej osób interesuje się pokerem internetowym, czyli odmianą Texas Hold’em. A jak możemy grać w pokera online legalnie?

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Poker online

W 2017 roku doszło do nowelizacji ustawy hazardowej, po tym, jak weszła w życie, w naszym kraju nie można grać u spółek, które nie posiadają specjalnej licencji. Ta natomiast jest wystawiana tylko i wyłącznie przez Ministerstwo Finansów. Podmiot ubiegający się o koncesję musi spełnić szereg warunków, których na razie nikt nie spełnił. Niestety, wraz z 2017 rokiem w Polsce nastały ciężkie czasy dla fanów pokera internetowego. To właśnie przez wspomnianą już ustawę obecnie w naszym kraju tylko spółka Totalizatora Sportowego oferuje na legalny poker online. Naturalnie nie jest to forma, jaką niektórzy by sobie życzyli, jednakże dość niedawno pojawiła się całkiem ciekawa alternatywa!

STS Betgames

Pierwszą firmą, która postanowiła zrobić coś dla graczy lubiących początkujących graczy pokera online, był STS. To właśnie u niego można obecnie znaleźć tak zwane Betgames, czyli legalne zakłady na gry karciane, takie jak :

– wojnę

– bakarat

– poker

Naturalnie ta opcja jest w pełni legalna, jednakże wygląda ona nieco inaczej, niż byśmy byli w stanie to sobie wyobrazić.

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Jak wygląda poker w STS Betgames?

 Wygląda on bardzo podobnie do normalnego gry typu poker online w polsce, jednak różnica polega na tym, że tutaj zamiast grać normalnie w karty, obstawiamy, czy nasz układ będzie lepszy od układu krupiera. Zasady są zatem zachowane, ale w takiej formie, by były zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Betgames STS bardzo szybko zyskały na popularności w Polsce. Trudno nie zakładać, by inne firmy nie próbowały za jakiś czas podobnych machinacji z prawem.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułOferta online zakładów Star-Typ-Sport
Następny artykułJak pomóc osobie uzależnionej od pokera?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.