Legalni bukmacherzy w naszym kraju to nic nowego, jednakże z roku na rok ich liczba stale się powiększa. Rynek Polski jest już całkiem nimi nasycony, jednakże nie stopuje to innych bukmacherów którzy kiedyś operowali na naszym rynku do starania się o licencję na obrót zakładami bukmacherskimi w naszym kraju. A jak z pośród tylu bukmacherów wybrać tego najlepszego?

Jak wybrać najlepszego, legalnego bukmachera?

Co powinniśmy wiedzieć o legalnych bukmacherach?

Przede wszystkim to, czy posiada licencję Polskiego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami bukmacherskimi. A jak możemy sprawdzić jeszcze szybciej, czy dany bukmacher takową licencję posiada? To proste, wystarczy, że po wejściu na stronę wybranego przez nas bukmachera, sprawdzimy czy ma odpowiednią regułkę – musi ona zawierać pełną nazwę firmy – oraz numer jego odpowiedniej licencji. Jeszcze prościej? – Sprawdź, czy strona danego bukmachera jest zarejestrowana na polskiej domenie – (czyli po prostu ma końcówkę ,,.pl”). W ten sposób na pewno będziemy wiedzieć, że obstawiamy u legalnego bukmachera

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Nielegalni bukmacherzy

Co ciekawe, większość nielegalnych bukmacherów, ma swoje strony zablokowane w Polskiej sieci – niektórzy z nich, starają się chociaż w minimalnym stopniu przestrzegać Polskiego prawa i po prostu zrezygnowały z oferowania zakładów w naszym kraju, jednakże niektóre nielegalne podmioty nic sobie z tego nie robią, i nadal proponują zakłady bukmacherskie, jednakże to może doprowadzić do tego, że za jakiś czas w naszych drzwiach pojawi się fiskus, z nakazem zwrotu tego co wygraliśmy na tych zakładach.

Kara za obstawianie u nielegalnych podmiotów hazardowych

Jest to zazwyczaj jest to kara pieniężna, naturalnie Ministerstwo Finansów każe nam zwrócić wszystko co zarobiliśmy na obstawianiu u danego nielegalnego podmiotu, naturalnie z nawiązką. Oczywiście fiskus będzie nas ,,ścigał” za obstawianie u nielegalnego bukmachera a nie takowy podmiot– z racji tego że odprowadzanie podatków to obowiązek graczy z Polski.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce

Na tą chwilę istnieje szesnastu legalnych bukmacherów, którzy uzyskali licencję naszego Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów bukmacherskich. Jeśli chodzi o nazwy firm, które mają takowe pozwolenie, to są to :

 • STS
 • PzBuk
 • Fortuna
 • Betclic
 • LvBet
 • ETOTO
 • Milenium
 • BetFan
 • ForBet
 • SuperBet
 • eWinner
 • Totolotek
 • NobleBet
 • TotalBet
 • Traf
 • Typiko

A jakie firmy – według nas zasługują na wyróżnienie?

– Star-Typ-Sport  w skrócie (STS) jest uważany za jeden z najważniejszych i największych graczy na naszym rodzimym rynku – i co ciekawe jest również najstarszym Polskim bukmacherem. Jeśli chodzi o udziały na Polskim rynku bukmacherskim – to STS posiada niemalże połowę udziałów – co patrząc na jego konkurencję – jest to całkiem imponujące. STS oferuje bardzo ciekawe promocje zarówno dla nowych i swoich stałych graczy (freebet bukmacherski, zakłady bez ryzyka, kupony bez depozytu i wiele innych).

Legalny bukmacher Fortuna – ta firma jest nawet starsza od STS, jednakże nie jest to polska firma bukmacherska, mimo to przez wielu jest uważana za prawdopodobnie najlepszą firmę bukmacherską na rynku. Kursy firmy Fortuna są uznawane za jedne z najwyższych, przez co ta firma stale ,,bije” się z STS o miejsce numer jeden na rynku Polskich firm bukmacherskich. Ten bukmacher posiada również interesujące bonusy bukmacherskie.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł3 ciekawostki dla zainteresowanych bukmacherką
Następny artykułFora bukmacherskie – czego można się po nich spodziewać?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.