Każdy na pewno słyszał kiedyś o tym, że gra w pokera w Polsce to ciekawa forma rozrywki. Jeśli chodzi jednak o nasz kraj, to w tym aspekcie nie mamy zbyt wielkiej wolności, jeśli chcielibyśmy robić to na pieniądze. Co najwyżej, możemy sobie pograć ze znajomymi, we własnym domu. W przypadku poważnej gry, nie mamy zbyt wielu opcji. No ale kończąc dywagację – dziś pokażemy wam, jak grać w pokera!

Jak się gra w zwykłego pokera?

Cel gry w pokera

Gra w pokera ma na celu zbudowanie jak najlepszego układu kart. Rozgrywka kończy się odsłonięciem kart przez graczy, którzy pozostali w grze, następnie porównuje się uzyskane karty i wygrywa gracz z najlepszym układem – i to on zgarnia całą wygraną. W swoim domowym zaciszu możecie grać na zapałki, guziki, bądź inne przedmioty. W wypadku gry na pieniądze, najlepiej jest wtedy udać się do stacjonarnego przybytku. Co ciekawe, wiele osób, które na przykład gra na giełdzie, zastanawia się czy jako broker giełdowy powinni zacząć grać w pokera.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Jakie występują układy kart w pokerze?

Poniżej prezentujemy wam układy kart w pokerze, w kolejności od najlepszych do najgorszych :

– Poker królewski (Royal Flush) – Układ Poker składający się z kart od 10 do Asa. Poker królewski to na przykład ręka z 10., J, Q, K i A Pik. Jest to najsilniejszy możliwy układ pokerowy.

– Poker (Straight Flush) – Jest to połączenie Koloru i Strita. Na rękę składa się 5 kolejnych kart w tym samym kolorze.

– Kareta (Four of a Kind) – Układ z czterema kartami o tej samej wartości. ( Istnieje też podobny układ nazywany piątką, który jest możliwy tylko w grach z jokerem)

– Full (Full House) – Ręka z parą i trójką. Przykładem Full-a jest układ : Dama, Dama, Król, Król, Król.

– Kolor (Flush) – Układ pięciu kart o dowolnych wartościach, w tym samym kolorze. Na przykład ręka, w której jest J, K, 6, 5 i 4 Serce to Kolor Serce.

– Strit (Straight) – to układ 5 kolejnych kart dowolnego koloru. Na przykład 5, 6, 7, 8 i 9.

– Trójka (Three of a Kind) – Ręka z trzema takimi samymi kartami. Przykład : 3 gońce

– Dwie pary (Two Pairs) – Dwie pary takich samych kart.

– Para (Pair) – Dwie takie same karty to para

 – Wysoka karta (High Card) – karty nie tworzą żadnego układu

Czy ta wiedza przyda nam się podczas gry online?

W końcu jeśli nie będziemy wiedzieć jak skutecznie grać w pokera, to raczej w razie gry na pieniądze, raczej nic nie wygramy, nieprawdaż? Nie inaczej jest w wypadku Betgames STS – co prawda tutaj nie gramy sami, jak już wcześniej wspominaliśmy, ale mimo to znając układy kart, będziemy mieli większą szansę na to aby wygrać dany zakład. Jako ciekawostkę możemy powiedzieć wam, że wszystko zmieniło się z powodu afery podsłuchowej w minionej dekadzie – państwo postanowiło uciąć sprawę, zmieniając nowelizując przepisy.

Teraz też nie jest możliwe dla nikogo oferowanie gier online – ponieważ może to robić tylko TC, a jedyna alternatywna opcja do Total Casino to symulowane gry karciane, czyli Betgames STS. Naturalnie nie jest to typowa gra w pokera, ponieważ jak wcześniej wspominaliśmy – nasze państwo nie ma zamiaru póki co dopuścić kogokolwiek do pieniędzy z tego tytułu, po tym jak samo wspierało biznesmenów ze szkodą naszego państwa.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak pomóc osobie uzależnionej od pokera?
Następny artykułJak urozmaicić sobie zakłady bukmacherskie?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.