Każdy chyba słyszał o takich przypadkach – uzależniony od kart partner przegrywa cały majątek, komornik się dobija etc. – Jednakże niektóre rodziny taki problem spotyka naprawdę –  ale dlaczego ludzie uzależniają się od pokera? Jak pomóc takiej osobie?

Jak pomóc osobie uzależnionej od pokera?

Na początek – zrozum dlaczego tak się dzieje

Granie w takie gry jak poker online w polsce powoli zaczyna być problemem. W końcu gra w pokera uruchamia nasze emocje w pewien sposób, mianowicie uzależniony podczas rozgrywki najpierw odczuwa silne napięcie podczas oczekiwania na rozstrzygnięcie gry, a potem w jednej chwili to napięcie przeradza się albo w falę euforię, albo też w silne rozczarowanie i w konsekwencji potrzebę odegrania się – bo w końcu ,,jak się odegram to zarobię jeszcze więcej!”. W obu przypadkach emocje są tak silne, że taka osoba traci kontrolę nad swoim zachowaniem i dalsze decyzje za tego człowieka podejmują emocje.

Właśnie dlatego w takich momentach gracze mocno podnoszą stawki, a w przypadku dużej wygranej, zamiast kończyć grę, kontynuują rozgrywkę, często przegrywając wszystkie zarobione pieniądze a po jakimś czasie nawet i swoje oszczędności. Co ciekawe podobnie jest w przypadku usług, które dają graczom legalną alternatywę dla gier karcianych, przykładem może być tu Betgames STS, które polega na obstawianiu kart zamiast grania samemu. W końcu od zakładów bukmacherskich również można się uzależnić.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

,,Odegranie się’’ – czyli początek uzależnienia

 Ludzie uzależnieni odczuwają bardzo silny przymus do dalszego grania – w końcu wynika on głównie z potrzeby, by po raz kolejny doświadczyć tego emocjonalnego rollercoastera – nawet jeśli mowa tu o takich miejscach jak kasyno online. To bardzo mocno uzależnia, bynajmniej tak samo mocno jak mechanizm ,,odgrywania się”

Jak pomóc takiej osobie wyjść z nałogu?

 Aby wyjść z nałogu karcianego – nie wystarczy rozmowa i poklepanie po plecach – taka osoba powinna zwrócić się o pomoc do lekarzy specjalistów, bo naprawdę nie jest łatwo samodzielnie (a nawet z pomocą) zrezygnować z tak emocjonalnie uzależniającej gry.  Ciężko nie zauważyć też tego faktu, że poker jest jedną z łatwiej uzależniających gier. Choć wielu graczy gra w pokera wyłącznie towarzysko, inni stawiają sobie za cel szybkie zarobienie dużej sumy pieniędzy. Kiedy okazuje się, że nie jest to wcale proste, zaczynają reagować w sposób ,,odegram się” a po zakończeniu każdej przegranej partii kontynuują rozgrywkę wierząc, że już przy następnej uda im się odzyskać to, co stracili z nawiązką. W ten sposób gra ciągnie się przez wiele godzin, a uzależnieni już pokerzyści zapominają o całym świecie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułLegalny poker w Polsce przez internet – gdzie możemy grać legalnie?
Następny artykułJak się gra w zwykłego pokera?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.