Nie da się ukryć, że gra w pokera w Polsce to ciągła poprawa swoich umiejętności. Aby wygrywać w pokera, trzeba się sporo namęczyć. Sporo początkujących ma ochotę wygrywać częściej, jednakże nie wie jak to zrobić. Dlatego też dziś, przygotowaliśmy ten poradnik specjalnie dla was!

Dlaczego tylko nieliczni wygrywają rozgrywki pokerowe?

Powody, dla których większość przegrywa częściej, niż wygrywa

Niektórzy początkujący pokerzyści rozpoczynają grę bez znajomości podstawowych zasad zabawy w pokera, jeszcze inni znają zasady, ale źle wybierają gry, lub też grają na zbyt wysokich stawkach, bez odpowiedniego przygotowania do tego (pamiętajcie o tym, że im wyższe stawki = tym lepsi będą wasi przeciwnicy). Jest też pewna grupa ludzi, która traktuje pokera całkowicie zabawowo, Ale my dzisiaj  skupimy się na tych, którzy chcą zarabiać na pokerze. Dość dużą grupę ludzi, która regularnie przegrywa, stanowią gracze którzy grają nałogowo, czasami uzależnienie od gier pokerowych powoduje, iż po prostu po którejś próbie ,,odegrania się” gracz nie ma już czym się odegrać.

Pamiętajcie że to (prawie) zawsze wygrywa ten, który panuje nad sobą lepiej a nie gracz którego nerwy są na wodzy, bądź też nie mają doświadczenia. Tacy pokerzyści nie są w stanie się kontrolować. Każda gra motywuje ich do rozpoczynania kolejnych, tak samo jak każda przegrana, bo w końcu muszą ,,grać częściej”, w rezultacie sesje pokera potrafią przeciągać się przez długie godziny, co zazwyczaj kończy się ich porażką.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Pamiętaj że większość blefów jest wedle scenariusza

Czasami w internecie spotyka się niesamowite przewidzenia kart oraz świetne blefy, jednakże większość osób zapomina, że te rozgrywki są najprawdopodobniej wyreżyserowane. Naturalnie, są rozgrywki, w których takie blefy się zdarzają, na przykład na World Series Of Poker (nieoficjalne mistrzostwa w pokera), jednakże każdy wybitny pokerzysta będzie w stanie przyznać to, że blef nigdy nie powinien być główną strategią pokerzysty, z racji niepewności powodzenia danego sposobu.

Trzy najczęstsze powody, przez które przegrywasz

– granie ,,emocjami” – Wielu niedoświadczonych graczy pokera po otrzymaniu idealnej ręki zaczyna się cieszyć i przestaje jasno myśleć, co reszta zawodników jest w stanie łatwo wykorzystać

– zły dobór stawki – przy dobrych kartach zazwyczaj obstawiamy zbyt mało, przy złych – za wiele

– brak odwagi – kiedy już mamy odpowiednie karty, to swoim zachowaniem możemy spłoszyć przeciwników, bądź też nie mamy odwagi na to, aby agresywnie zagrać.

Wygrane w pokerze online?

Na ten moment w naszym kraju ciężko jest zagrać w pokera online, z racji tego że tą możliwość oferuje albo Total Casino, bądź też jego alternatywa, czyli symulowane gry karciane w Betgames STS. Naturalnie ta druga opcja nie jest idealna, z racji tego że my tylko obserwujemy rozgrywkę, która toczy się na żywo w studio, a jedyna rola jaka nam zostaje przypisana, to obstawienie, która ręka będzie przy zakończeniu rozgrywki zwycięska.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak urozmaicić sobie zakłady bukmacherskie?
Następny artykułSporty wirtualne w bukmacherce
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.