Sport to dziedzina życia, która potrafi bardzo mocno oddziaływać na zmysły. Obecnie największą popularnością cieszy się przede wszystkim piłka nożna. W końcu wiele osób utożsamia się również z piłkarzami. Jeśli obserwujemy ich niepowodzenia i widzimy, że wyjść z dołka potrafią, to my również dostajemy pozytywnego kopa. Niektórzy starają się rozwijać zainteresowanie sportem – jedni sami angażują się w aktywność fizyczną, inni preferują dziennikarstwo, a dzielni kibice jeżdżą za swoimi ulubieńcami po całym świecie. Ale czy to jedyny sposób na to, aby podnieść swoje emocje podczas oglądania meczy online?

Dlaczego oglądanie meczy online budzi aż tak wiele emocji?

Oglądanie meczów online a emocje

Często w przypadku zwycięstwa naszej ulubionej drużyny okazuje się, że ten rodzaj uczucia był bardzo przyjemny i dlatego osoba ta chciałaby szybko przeżyć je po raz kolejny. Zjawisko to nazywa się hajem emocjonalnym. Jest to stan, do którego wytworzenia się nie potrzeba leków, alkoholu, czy narkotyków, ale sam wygląda podobnie jak po spożyciu wyżej wymienionych. Im bardziej ryzykowna gra, tym jest szansa, że będzie bardziej efektowny. Pojawia się bowiem wtedy dopamina, czyli tzw. hormon szczęścia. Jej duże pokłady wpływają na nasz ogólny humor podczas meczyków online.

Bonus sts bez depozytu
Bonus sts bez depozytu

Z czasem dopaminie towarzyszyć będzie też adrenalina – hormon stresu i walki. Połączenie dopaminy z adrenaliną dodaje motywacji i ogólnie nas wzmacnia. Tak uważają ludzie, którzy są pod wpływem tych dwóch czynników. Dobrą radą, aby przeciwstawić się zgubnym efektom ubocznym gier bukmacherskich jest posiadanie osoby bliskiej – najlepiej zaangażowanej również w tę grę, która będzie w stanie nasze zapędy tonować. Warto także z taką osobą wymieniać się doświadczeniami odnośnie uczuć względem poszczególnych typów.

Typowanie u bukmacherów meczów online

Żeby być dobrym typerem, trzeba pamiętać o kilku istotnych detalach. Przede wszystkim powinniśmy mieć podstawową wiedzę na temat sportu. Nie należy brać się za typowanie dyscyplin, których nie rozumiemy lub nad których się nie znamy. Warto także na początku typować to, co jest najbardziej pewne. Zwycięstwo Niemiec nad reprezentacją Andory, podobnie jak Włoch nad San Marino jest raczej oczywistością. Z czasem bierzemy się jednak za trudniejsze kombinacje. Nie chodzi tutaj jednak tylko o same spotkania, ale również typowanie ilości kartek w meczu, goli, a także konkretnych strzelców. Przy ewentualnych sukcesach i porażkach należy jednak zachować chłodną głowę. Typowanie wyników meczów online w zakładach bukmacherskich jest traktowane jako grę losową to taką o najsilniejszym stopniu uzależnienia, dlatego też uważajcie przy grze u bukmachera.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułPewniaki bukmacherskie – gdzie je znaleźć w 2020 roku?
Następny artykułDlaczego wygrywanie na zakładach online nie jest takie łatwe?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.