Podstawowym warunkiem uczestnictwa w zakładach bukmacherskich jest ukończenie 18 lat. Wśród grających można spotkać zarówno osoby starsze jak i młodsze, bogatsze i biedniejsze, ludzi którzy wykonują różnorakie zawody. W grupie obstawiającej zdarzenia sportowe, społeczne i polityczne z pewnością przeważają mężczyźni ale i kobiety bez wątpienia mają swoje solidne przedstawicielstwo. Tym bardziej, że oferta bukmacherska dotycząca zdarzeń w której panie biorą udział jest bardzo bogata. W momencie gdy uwaga większości osób jest skierowana w stronę najpopularniejszych lig i dyscyplin, znajomość mniej popularnych wydarzeń może przynieść wymierne korzyści. W skrócie można określić grupę grających jako cały przekrój społeczeństwa.

zakłady bukmacherskie online
Czy zakłady bukmacherskie mogą prowadzić do uzależnienia?

Zakłady bukmacherskie mogą być źródłem problemów

Nie oznacza to oczywiście tego że gra dla każdego jest bezpieczna i zalecana. Jak wiadomo od wielu rzeczy można się uzależnić. Jednym z tych zagadnień są też zakłady bukmacherskie. Czynnik psychologiczny jest tu solidnie reprezentowany. Przypominają o tym wszystkie firmy bukmacherskie, które w przypadku rozpoznania problemów, mogą na życzenie klienta zablokować konto i wskazać adresy w których znajdzie on profesjonalną pomoc.

W przypadku najważniejszych wydarzeń sportowych czy politycznych zakres grających powiększa się. Nawet jeśli nie mają oni większego pojęcia o szczegółach typowanych zdarzeń, ale traktują to jako dobrą zabawę i stawki są niskie nie ma problemu. Sytuacja zmienia się, gdy osoba traci na kontrolę nad sobą i przegrywa znaczne sumy pieniędzy.

sts bonus za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Czynnikami ryzyka są też długie serie przegranych, które mogą wyprowadzić z równowagi ludzi, którzy do tej pory nie przejawiali żadnych skłonności do lekkomyślnych zachowań. Niebezpieczne dla niektórych osób mogą być zakłady na żywo. Sytuacja podczas nich często się zmienia, pojawiają się duże emocje i pragnienie szybkiego odrobienia strat.

Naprawdę groźne są ostatnio powszechnie wprowadzone przez wiele firm bukmacherskich sporty/zakłady wirtualne. Sytuacja generowana jest w nich przez komputer, związek z rzeczywistością jest w nich zerowy. Występują one w różnych postaciach – najpopularniejszych dyscyplin i drużyn ale również np. wyścigów koni czy psów. Tak naprawdę to jest zakamuflowane kasyno. Kolejne wirtualne „wydarzenia” zaczynają się co chwilę, więc jest możliwe  przegranie w taki sposób ogromnych kwot pieniędzy w bardzo krótkim czasie. 

Należy mieć nadzieję, że takie sytuacje będą miały miejsce jak najrzadziej. Typowanie wyników to powinna być dobra zabawa, we wszystkim należy zachować umiar. Dla tych, którzy obawiają się że pokusa ryzykownych działań okaże się za silna, jest możliwość choćby typowania, w różnorakich konkursach/ligach typerskich, w których nie ryzykuje się własnymi pieniędzmi, a nagrody są jak najbardziej realne.

Podsumowując – każdy kto skończył 18 lat może grać. Dla większości osób, nawet niewielkie straty w bilansie z bukmacherami nie spowodują poważnych negatywnych następstw, należy jednak pamiętać że istnieje takie zagrożenie i starać się go uniknąć

Poprzedni artykułBukmacherzy sponsorami drużyn sportowych
Następny artykułIlość czy jakość – ile kuponów grać w ciągu tygodnia?
Polski bukmacher online STS oferuje darmowy bonus 27 PLN bez depozytu, kod promocyjny: BETONLINE. Po wpisaniu kodu promocyjnego podczas rejestracji w STS otrzymujemy na konto bukmachera 27 PLN za darmo, które możemy wykorzystac na obstawianie meczów.